KASKO SİGORTASI

Teklif Al

Kasko Sigortası Nedir ?

Kasko sigortası aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucunda oluşabilecek zararları güvence altına alan bir mal sigortası türüdür. Kasko sigortası zorunlu değil, isteğe bağlı olarak yaptırılmaktadır.Ancak ister trafikte seyir halindeyken, ister dururken olsun oluşabilecek hasarların yaşanma olasılıklarının yüksekliği göz önünde bulundurulduğunda, kasko sigortası yaptırmanın gerekliliği de kendiliğinden ortaya çıkıyor.

Neleri Kapsar ?

Bir kasko poliçesi ana teminatlar ve ek teminatlardan oluşur. Ana teminatlar, satın almış olduğunuz sigorta poliçesinde, sigorta şirketi tarafından standart olarak verilir.Ancak ek teminatlar, kişinin talebine göre belirlenerek ve ek bir ücretlendirme ile poliçeye dahil edilir.

Trafik Sigortası Ve Kasko Arasındaki Farklar

    • Trafik sigortası sizin trafikte diğer kişilere karşı oluşacak sorumluluklarınızı teminat altına aldığı için zorunlu,
    • Kasko ise sizi ve aracınızı güvence altına aldığı için isteğe bağlıdır.
    • Trafik sigortası kaza halinde karşı tarafın hasarını karşılar. Yani sizin karşı tarafa olan sorumluluğunuzu karşılar. Sizin aracınızda oluşacak herhangi bir hasarı ya da sizin tedavi masraflarınızı kesinlikle karşılamaz.
    • Kasko tamamen sizi koruyan bir sigorta türüdür. Kaza halinde aracınızda ve sizin (teminata göre yolcuların da) sağlığınızla ilgili oluşan tüm masrafları karşılar. Ayrıca deprem, çalınma, terör, su baskını, yangın vb. durumlarda oluşacak mağduriyetlerinizi de poliçenizde belirtilen limitler ölçüsünde karşılar.

Features

Modern Design

Fast processing

Clean Modern Code

Fully Responsive

About Us

For inspiration and to see what is possible, check out these niche market examples!

View More